La loc comanda! Apelul Barcelonei a fost respins: Suarez rămâne suspendat pentru prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei. Messi e incert

Luis Suarez rămâne suspendat după incidentele provocate la vestiar la sfârșitul meciului cu Espanyol.

Decizia a fost luată de Comisia de Disciplină din Primera Division, suspendarea fiind valabilă doar în Cupă. Vestea este cu atât mai tristă pentru catalani dacă ținem cont de faptul că urmează o „dublă” de foc, contra celor de la Athletic Bilbao, chiar în Cupa Regelui.

Barcelona nu îi va putea putea folosi pe doi dintre cei mai importanți oameni. Luis Suarez – suspendat, atacantul uruguayan este forțat să privească de pe margine prima manșă a semifinalei, respectiv Leo Messi, incert după ce a fost schimbat la pauza meciului dintre cele două echipe din campionat.

Messi a fost schimbat la pauza meciului dintre cele două formații, desfășurat etapă trecută pe Camp Nou, iar presa internațională specula, la momentul respectiv, că este vorba despre o nouă accidentare a argentinianului, după cea din vară, de la genunchi, care l-a ținut departe de gazon două luni. Confruntarea dintre cele două echipe, din etapa cu numărul 20 a campionatului spaniol s-a încheiat cu victoria catalanilor, scor 6-0.

Publicat: 20 01. 2016, 19:11
Actualizat: 20 01. 2016, 21:20