Juventus, final dramatic cu Lazio! Ronaldo, gol și accidentare + Ce au făcut românii Ștefan Radu și Drăgușin | FOTO & VIDEO

Cristiano Ronaldo este regele Instagramului pentru al doilea an consecutiv
Vezi galeria foto - 13 poze

Juventus a ratat dramatic victoria cu Lazio. Cristiano Ronaldo a marcat pentru supercampioana Italiei, dar starul portughez a ieșit accidentat. Ștefan Radu a fost titular pentru romani, în timp ce Radu Drăgușin a rămas pe banca de rezerve la gazde.

Juventus a terminat la egalitate cu Lazio, 1-1, în etapa a 7-a din Serie A. Abia revenit după pauza impusă de infectarea cu noul coronavirus, Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 15, dintr-o pasă primită de la Cuadrado. (VIDEO AICI)

Pentru Lazio a marcat Caicedo, care a dat lovitura la ultima fază a meciului, în minutul 90+5. (VIDEO AICI)

Juventus, final dramatic cu Lazio! Ronaldo, gol și accidentare

Cristiano Ronaldo a fost iar omul meciului pentru Juventus. Portughezul a marcat, dar a părăsit terenul accidentat. Atacantul s-a resimțit în urma unui duel cu Luis Alberto, în minutul 75, când a acuzat o accidentare la una dintre glezne.

Ronaldo a fost înlocuit cu Dybala, iar primul verdict al medicilor este entorsă. Rămâne de văzut dacă Ronaldo va putea juca în meciurile naționalei Portugaliei, contra Andorrei (amical), Franței și Croației (Liga Națiunilor).

Ștefan Radu a fost titular pentru oaspeți, dar a fost schimbat în minutul 54, când i-a lăsat locul lui Hoedt. De partea cealaltă, Andrea Pirlo nu a mizat pe Radu Drăgușin, care a rămas pe banca de rezerve.

Cu 13 puncte după 7 meciuri, Juventus este pe locul 3 în Serie A, în timp ce Lazio ocupă poziția a 9-a, cu șapte puncte.

Echipele de start:

Lazio Roma: Reina- Acerbi, Radu, Luiz Felipe – Fares, Milinkovic-Savic, Luis Alberto, Cataldi, Marusic – Muriqi, Correa.
Rezerve: Furlanetto, Akpa Akpro, Alia, Anderson, Armini, Caicedo, Patric, Hoedt, Lazzari, Moro, Parolo, Pereira.
Antrenor: Simone Inzaghi.

Juventus Torino: Szczesny – Danilo, Bonucci, Demiral, Cuadrado – Kulusevski, Bentancur, Rabiot, Frabotta – Ronaldo, Morata.
Rezerve: Bernardeschi, Buffon, Drăguşin, Dybala, McKennie, Pinsoglio, Portanova, Arthur.
Antrenor: Andrea Pirlo

Publicat: 08 11. 2020, 17:21
Actualizat: 08 11. 2020, 17:26