Juve, prea mică pentru Ronaldo? Cristiano reușește cu Verona încă două recorduri incredibile! Inter poate profita de piedica torinezilor

Verona – Juventus 2-1 || Juventus s-a împiedicat la Verona, într-un meci în care Cristiano Ronaldo a mai bifat două recorduri. De eșecul liderului poate profita Inter, care poate egala „Bătrâna Doamnă” în cazul unei victorii în Derby della Madonnina, cu AC Milan.

Ronaldo a deschis scorul în minutul 65 cu un șut în colțul stâng, care l-a învins pe Marco Silvestri. Gazdele au revenit în meci cu golul egalizator reușit de Fabio Borini în minutul 76. Zece minute mai târziu, Giampaolo Pazzini și-a adus echipa în avantaj, cu un șut care l-a învins pe Wojciech Szczesny, spre dezamăgirea lui Ronaldo. Verona este neînvinsă pentru a opta etapă consecutivă.

Starul portughez rămâne astfel doar cu recordurile bifate după încă un gol trecut în palmaresul său impresionat. Prin reușita de la Verona, CR7 devine primul jucător al lui Juventus care reușește să înscrie în 10 meciuri consecutive în istoria Seriei A.

Mai mult de atât, Cristiano Ronaldo a reușit să treacă bariera de 20 de goluri și a ajuns astfel la 11 sezoane consecutive în care marchează cel puțin de 20 de ori!!! Impresionat.

Juventus rămâne cu 54 de puncte după 23 de etape și așteaptă marele șoc din Milano. Inter îi suflă în ceafă, cu doar trei puncte mai puțin.

Hellas Verona: Silvestri – Rrahmani, Gunter, Kumbulla – Faraoni, Veloso, Amrabat, Lazovic – Pessina – Borini, Zaccagni

Juventus: Szczesny – Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Bentancur, Pjanic, Rabiot – Costa, Higuain, Ronaldo

Publicat: 09 02. 2020, 00:12
Actualizat: 09 02. 2020, 00:19