Jurgen Klopp, scandal cu fanii lui Liverpool! „Puteți să nu mai cântați acest cântec de c..at?”. Ce melodie l-a scos din minți pe neamț

Jurgen Klopp (56 de ani) a intrat într-un mic scandal cu fanii lui Liverpool, la ultimul meci din Premier League, câștigat de „cormorani”, scor 3-1 pe teren propriu cu Bournemouth. La un moment dat, în timpul partidei, când Liverpool avea deja 3-1 pe tabelă, Klopp și-a pierdut cumpătul și a strigat către o parte dintre suporterii de pe Anfield: „Puteți să nu mai cântați acest cântec de c..at?”.

Jurgen Klopp, scandal cu fanii lui Liverpool la meciul cu Bournemouth. De la ce a plecat totul

Liverpool a spart gheața în actualul sezon de Premier League, după ce, sâmbătă, 19 august, a obținut prima victorie, scor 3-1 pe teren propriu cu Bournemouth.

Însă, în ciuda scorului înregistrat pe tabelă, meciul nu a fost deloc unul ușor pentru „cormorani”. Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 3 al confruntării, prin Semeyno, iar Liverpool s-a văzut nevoită să alerge după revenirea în meci. Gazdele au restabilit egalitatea în minutul 28, prin Luis Diaz, după care, în minutul 36, Liverpool a preluat conducerea, mulțumită lui Mohamed Salah.

Repriza secundă a început la fel de neplăcut pentru Liverpool precum prima parte. În minutul 58, elevii lui Jurgen Klopp au rămas în inferioritate, după ce Mac Allister a văzut direct cartonașul roșu. Însă, din fericire pentru fanii de pe Anfield, în minutul 62, Diogo Jota a mai înscris o dată și a închis tabela. Liverpool a învins-o pe Bournemouth cu 3-1 și, după egalul din prima etapă, 1-1 cu Chelsea, a bifat prima victorie a sezonului.

Pe finalul jocului, când tabela indica scorul de 3-1 pentru Liverpool, Jurgen Klopp a intrat într-un mic scandal cu fanii lui Liverpool. Cei de pe Anfield erau convinși că victoria va fi a lor și la un moment dat au dat tonul sărbătorii, dedicându-i un cântec celebru antrenorului Jurgen Klopp. Este vorba despre melodia „I Feel Fine (n.r. – Mă simt bine), interpretată de Beatles. E o piesă care îi este frecvent dedicată antrenorului neamț, dar care la meciul cu Bournemouth l-a scos din minți pe Klopp.

Astfel, tehnicianul nu a mai rezistat și a început să urle înspre un grup de fani ai lui Liverpool în timpul meciului:

„Puteți să nu mai cântați acest cântec de rahat? Puteți să vă opriți?!”, s-a putut auzi Klopp pe o filmare devenită virală, potrivit Marca.com.

De ce s-a enervat, de fapt, Klopp

Nu este prima oară când Jurgen Klopp le transmite fanilor să nu îi mai dedice această melodie în timpul partidelor. În luna mai, tehnicianul neamț a explicat la o conferință de presă de ce urăște acest gest și a avut o rugăminte pentru suporteri.

„Simt nevoia să spun asta. Îi iubesc pe toți (n.r. – fanii), dar melodia mea (n.r. – I Feel Fine) nu mai trebuie cântată în timpul meciurilor. Dacă vor să o cânte, să o cânte după meci, în baruri sau oriunde vor.

Pentru că întotdeauna e ca și cum jocul s-a terminat. Conducem cu 3-0 și aud asta: „Sunt atât de bucuros că Jurgen este roșu”. Nu s-a terminat meciul! Deci ar fi foarte frumos dacă ați păstra asta pentru mai târziu”, a tunat Jurgen Klopp, în mai.

Publicat: 22 08. 2023, 17:08