Ireal! Echipa lui Laurențiu Reghecampf era condusă cu 3-1 în minutul 90: ce a urmat face înconjurul lumii!

Al-Tai, echipa lui Laurențiu Reghecampf, a reușit să facă o remontada de senzație în cea de-a 14-a etapă din Saudi Pro League.

Deși Al-Tai, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, era condusă cu 3-1 de Al-Raed, echipa românului a reușit să reîntoarcă scorul prin trei goluri marcate după minutul 90.

După ce Tavares a deschis scorul printr-o lovitură de la 11 metri, Sunbul a majorat avantajul oaspeților în minutul 27. Mensah a redus din diferență pentru gruparea antrenată de „Reghe”, iar Al-Raed a luat roșu imediat după și a fost nevoită să se descurce fără Al Beshe.

În cea de-a doua repriză, El Berkaoui reușea să facă 3-1, iar fosta echipă a lui Marius Șumudică se vedea deja câștigătoare. Totuși, formația la care joacă Dugandzic și Cordea a marcat trei goluri după minutul 90 și a reușit să facă o revenire de necrezut. Ultimele două reușite le aparțin lui Mensah și Misidjan, în timp ce prima reprezintă autogolul înscris de Al Fahad.

De ce Reghecampf a ajuns mai târziu decât trebuia la Al-Tai: „Antrenorul lor nu accepta să plece până când nu i se plătește”

În urmă cu ceva timp, Gabriel Manu dezvăluia de ce s-a întârziat atât de mult numirea lui Reghecampf pe banca tehnică a celor de la Al-Tai.

„Știu că antrenorul croat are o clauză de reziliere de două milioane de dolari și nu acceptă să plece până când nu i se plătește. Așa am înțeles. E vorba de Al-Tai. Din ce am văzut în ultima perioadă e vorba de Al-Tai. Croatul nu vrea să plece, de trei ori i s-a propus o sumă de reziliere și n-a vrut.

Drept pentru care Reghe trebuie să stea acolo și să aștepte rezilierea contractului, pentru a putea semna. Pleci pentru o promisiune, că înțelegerea n-ai semnat-o…”, a spus Manu pentru Digi Sport.

Publicat: 25 11. 2023, 09:18
Actualizat: 25 11. 2023, 09:20