Vlad Chiricheș, intrare îngrozitoare la un adversar, în Sassuolo – Parma! Jucătorul a început să sângereze puternic | FOTO

Vlad Chiricheș a avut o intrare groaznică la un adversar, la începutul meciului dintre Sassuolo și Parma, terminat cu scorul de 1-1, în etapa a 18-a din Serie A. Fundașul român și-a lovit cu crampoanele în cap adversarul.

Totul s-a întâmplat la un duel la mijlocul terenului, care nu spunea nimic. Mijlocașul Juraj Kucka, de la Parma, s-a prăbușit la pământ, ținându-se de cap.

Juraj Kucka a avut nevoie de intervenție medicală, după ce a fost accidentat de Vlad Chiricheș

La scurt timp după incident, echipa medicală a Parmei a intrat pentru a-i acorda îngrijiri medicale jucătorului slovac. El sângera puternic și medicii i-au aplicat un bandaj pe cap, pentru a opri pierderea de sânge. Lovitura a fost atât de puternică, încât crampoanele lui Chiricheș i-au provocat o tăietură serioasă jucătorului Parmei.

Pentru intervenția sa, fundașul român a primit cartonaș galben și va fi suspendat pentru etapa următoare, când Sassuolo se va deplasa pe terenul lui Lazio.

În acest sezon, Chiricheș a jucat în 13 meciuri pentru Sassuolo, a fost titular în toate și a înscris două goluri.

Partida dintre Sassuolo și Parma s-a terminat la egalitate, meciul fiind unul cu emoții pentru echipa lui Chiricheș.

Juraj Kucka a deschis scorul în minutul 37, iar meciul s-a decis la ultima fază, când Sassuolo a egalat incredibil, prin Filip Duricic (minutul 90+4).

Publicat: 17 01. 2021, 18:21
Actualizat: 17 01. 2021, 18:22