VIDEO Repriză neagră pentru Khedira și Messi în Germania – Argentina!** „Galacticul” și-a dat un autogol de tot râsul, „extraterestrul” n-a reușit să învingă un puști din penalty

Argentina s-a impus în fața Germaniei, scor 3-1, la capătul unei partide amicale disputate la Frankfurt.

Lionel Messi și Sammy Khedira au fost protagoniștii primelor 45 de minute, însă ambii au „reușit” să iasă în evidență prin faze mai puțin reușite.

Starul Barcelonei a ratat un penalty (’30) în fața puștiului Marc-André ter Stegen, aflat la a doua prezență în poarta Germaniei, în timp ce „închizătorul” de la Real Madrid a punctat pentru adversari cu o execuție prin care și-a luat prin surprindere coechipierii (’45+1).

Di Maria, gol fabulos

Leo Messi s-a revanșat în repriza secundă, când a înscris golul doi pentru Argentina (’52), din pasa lui Higuain. În minutul 73, Angel Di Maria înscris golul 3 pentru Argentina cu un trasor de la mare distanță, iar Howedes a redus din handicap cu nouă minute înainte de final.

Echipele de start

Germania: Zieler* – Boateng, Hummels, Badstuber, Schemzer – Bender, Khedira – Muller, Ozil, Reus – Klose

*Zieler a fost eliminat în minutul 30, în poartă fiind trimis Marc-André ter Stegen.

Argentina: Romero – Zabaleta, Garay, Fernandez, Rojo – Mascherano, Gago – Sosa, Messi, Di Maria – Higuain

Publicat: 15 08. 2012, 23:15
Actualizat: 15 08. 2012, 23:52