VIDEO! Râzi cu lacrimi. Asta e cea mai COMICĂ‚ fază a anului! Stâlpul unei porți… s-a rupt! Ce a urmat depășește cel mai tare film de comedie

Ediția din acest an a Cupei Africii a adus una dintre cele mai ciudate întâmplări de pe un stadion de fotbal. În minutul 86 al partidei Algeria – Togo, poarta a cedat. A fost o fază de atac a Algeriei, iar unul dintre jucători a intrat în plasă. Din cauza greutății, stâlpul din stânga s-a înclinat.

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

Arbitrii au oprit partida pentru rezolvarea problemei, însă cel mai amuzat moment a fost cel în care a fost trimisă o singură persoană să aducă o poartă nouă. Cum n-a putut, s-a întors cu mâna goală. 🙂 Problema a fost rezolvată după 10-15 minute, după ce arbitri au reușit să fixeze stâlpul în cauză, iar arbitrii au prelungit partida cu 13 minute. Partida s-a încheiat cu victoria togolezilor, care au învins Algeria cu 2-0.

Profitând de întreruperea jocului, Adebayor a ținut să le transmită un mesaj arbitrilor. Cei drept, cam obscern CLICK AiCI PENTRU VIDEO!

Publicat: 26 01. 2013, 22:01
Actualizat: 26 01. 2013, 22:19