VIDEO | Moment excelent pentru Bokila la Cupa Africii. A marcat golul de 1-1 la meciul Congo – Tunisia și s-a calificat în următoarea fază

Jeremy Bokila a reușit să marcheze la Cupa Africii pe Națiuni, în partida dintre Congo și Tunisia.

Fostul atacant al Petrolului se află la Cupa Africii p Națiuni alături de naționala Republicii Democrate Congo. Bokila a bifat prima selecție în 2012 și de atunci a strâns doar 6 apariții, dar a reușit înn ultima perioadă să-l impresioneze pe selecționerul Florent Ibenge, care l-a inclus în lotul pentru CAN.

Bokila a început pe bancă meciul cu Tunisia și a fost introdus pe teren în minutul 60, când adversarii conduceau cu 1-0. Peste 6 minute, Bokila a restabilit egalitatea, după ce a preluat frumos o minge peste apărarea Tunisiei și a tras din scurt.

Partida s-a terminat 1-1, rezultat în urma căruia Congo s-a calificat în următoarea faza.

Publicat: 26 01. 2015, 21:49
Actualizat: 26 01. 2015, 21:56