VIDEO James Rodriguez show în Copa America! Columbia – Paraguay 2-1, cu starul de la Real în prim plan! Gol fantastic reușit de Ayala

Selecționata Columbiei a obținut deja calificarea în sferturile de finală ale Copei America, după ce s-a impus și în a doua partidă din faza grupelor, scor 2-1, în fața Paraguay-ului.

Omul meciului a fost mijlocașul James Rodriguez, care a pasat decisiv pentru primul gol al martidei, reușit de Carlos Bacca (12) și a înscris golul doi al Columbiei în minutul 30. Renegat la Real Madrid, omul pentru care galacticii plăteau 80 de milioane de euro în 2014 a fost cel mai bun om al partidei și a ajutat-o pe Columbia să obțină calificarea în sferturi, cu două victorii în primele două partide (James a înscris și în prima partidă din grupe: SUA – Columbia 0-2).

Cel mai frumos gol al partidei a fost reușit însă de Paraguay, prin Victor Ayala. Mijlocașul lui Lanus  a catapultat balonul în poarta lui Ospina în minutul 71, cu un șut superb de la mare distanță.

Într-o altă partidă disputată aseară în Copa America, SUA a învins Costa Rica, scor 4-0