VIDEO | În familie. Simeone s-a bucurat alături de fiul său, copil de mingi, pentru victoria împotriva lui Real Madrid

Miercuri, Cupa Spaniei a pus față în față două dintre cele mai puternice echipe din Primera Division: Atletico și Real Madrid. Meciul s-a încheiat 2-0 și nu doar absențele din primul „11” ale lui Ronaldo și Casillas au constituit o surpriză. În minutul 58, atunci când Raul Garcia a marcat primul gol al gazdelor, din lovitură de la 11 metri, camerele televiziunilor spaniole s-au concentrat pe reacția lui Diego Simeone, tehnicianul lui Atletico Madrid. Acesta a luat-o la fugă pe marginea terenului și s-a îmbrățișat cu unul dintre copiii de mingi, care ulterior s-a dovedit a fi Giuliano, fiul său, junior la echipa lui Atletico. Momentul a făcut rapid înconjurul rețelelor de socializare.

Atletico s-a impus cu 2-0 în fața lui Real Madrid, după golurile lui Raul Garcia (minutul 58) și Jose Gimenez (minutul 76).

Publicat: 08 01. 2015, 11:42
Actualizat: 08 01. 2015, 11:43