VIDEO | Ce seară pentru Ronaldo: starul Realului a ratat din toate pozițiile, inclusiv de la 11 metri! Portugalia a pierdut cu Bulgaria

Portugalia a pierdut meciul amical cu Bulgaria, partidă disputată la Leiria, scor 0-1. Unicul gol al meciului a fost reușit de debutantul Marcelinho, în minutul 19, însă vedetele serii au fost Cristiano Ronaldo și portarul Stoyanov.

Starul lui Real Madrid și al naționalei Portugaliei s-a întrecut în ratări, totul culminând cu penalty-ul ratat în minutul 67. Stoyanov o intervenție fabuloasă și a reușit să apere execuția lui Ronaldo. Pentru Cristiano Ronaldo este al doilea penalty ratat în mai puțin de o săptămână după ce nu a izbutit să înscrie nici cu Seviila, în campionatul Spaniei.