VIDEO Bijuteria de gol a lui Rooney a lăsat Maracana fără glas! Brazilia – Anglia 2-2

Brazilia și Anglia au profitat de pauza competițională și au organizat un meci amical în Rio, cele două echipe pregătindu-se de Cupa Mondială de anul viitor.

La capătul unei partide extrem de spectaculoase și plină de goluri frumoase, cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 2-2.

După o primă repriză fără goluri, în partea secundă Fred a reușit deschiderea scorului în minutul 57. Au urmat apoi două reușite ale englezilor, una mai spectaculoasă ca cealaltă. Oxlade-Chamberlain a reușit egalarea în minutul 67, pentru ca Wayne Rooney să înscrie o bijuterie de gol în minutul 79. Doar 3 minute s-au bucurat englezii de preluarea avantajului, Paulinho reușind să stabilească scorul final în minutul 82.

Brazil 2 – 2 England – Fulltime Highlights de TenMillionSlaves

Publicat: 03 06. 2013, 08:40
Actualizat: 03 06. 2013, 09:00