VIDEO Au înscris primul gol după 5 ani și s-au bucurat ca nebunii! După doar un minut toată euforia a dispărut

Modesta reprezentativă a statului San Marino se află pe ultimul loc în grupa H, fără niciun punct acumulat în acest preliminarii, însă aseară au avut un motiv de bucurie.

Pentru prima oară în ultimii cinci ani, San Marino a reușit să înscrie un gol. Golul lui Alessandro Della Valle a egalat situația pe tabela de marcaj după ce Zielinski deschisese scorul în minutul 10. Bucuria gazdelor a durat doar un minut, BÅ‚aszczykowski marcând în minutul 23. În cele din urmă Polonia s-a impus fără emoții cu 5-1.

25 de partide și 2317 de minute trecuseră de ultimul gol marcat de San Marino într-o competiție oficială