Tragedie în timpul celebrării titlului câștigat de Atletico Madrid! A murit și i-a șocat pe toți!

Celebrations in Madrid's Plaza de Neptuno, Atlético de Madrid League Champion. Atlético de Madrid League Champion celebration, Spain - 22 May 2021,Image: 612210622, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Atletico Madrid a câștigat titlul de campioană a Spaniei, după un final incendiar de campionat! Suporterii lui Atleti au ieșit în centrul Madridului pentru a sărbători, însă în același timp a avut loc și un eveniment tragic.

Trupa lui Diego Simeone s-a impus, sâmbătă, împotriva lui Real Valladolid, scor 2-1, și a pus mâna pe titlul de campioană. Imediat a început petrecerea pe străzile din Madrid, însă un copil de 14 ani a murit.

Copilul a murit în timpul sărbătoririi titlului lui Atletico Madrid!

Publicația El Pais susține că tânărul era îmbrăcat în tricoul lui Atleti și a ieșit cu o mare parte a corpului pe geamul unei autoutilitare, sărbătorind și el titlul. Copilul s-a lovit cu capul de zidul de la intrarea dintr-o parcare din Plaza de Santa Ana și a suferit un traumatism cranina sever.

În drumul său spre interiorul parcării, șoferul autoutilitarei a doborât mai multe garduri care delimitau zona construcției.

Deși la fața locului au ajuns nu mai puțin de cinci ambulanțe nu s-a mai putut face nimic pentru copilul de 14 ani.

Barcelona a terminat pe locul 3, după succesul de la Eibar, 1-0. Huesca, Valladolid și Eibar au retrogradat. Real Madrid a încheiat sezonul pe poziția secundă

11 titluri a adunat Atletico Madrid în toată istoria sa de 118 ani. Pe lângă acestea mai are 10 Cupe ale Spaniei, două Supercupe ale Spaniei, 3 Europa League, 3 Supercupe ale Europei, o Cupă a Cupelor, o Cupă Intercontinentală și o Cupă UEFA Intertoto

Două titluri în Spania, o Cupă, o Supercupă, două Europa League și două Supercupe ale Europei sunt trofeele cucerite de Diego Simeone ca antrenor al lui Atletico Madrid.

Publicat: 23 05. 2021, 09:26