Stelistul Georgievski nu se dezminte nici la națională. VIDEO: A reușit un autogol antologic în amicalul cu Letonia

• Convocat la națională pentru amicalul cu Letonia, stelistul Georgievski a reușit un autogol antologic
  • Fundașul Stelei nu este la prima ispravă de acest gen: și-a înscris în propria poartă și în Liga Campionilor, în meciul pierdut de Steaua în fața lui Chelsea cu 4-0
  • Contractul lui Daniel Georgievski cu Steaua va expira în vară, iar jucătorul va pleca din Ghencea

Adus la Steaua de managerul Mihai Stoica, Daniel Georgievski a avut o evoluție apreciată în prima parte a contractului său în Ghencea. A urmat accidentarea cu Severinul, din decembrie 2012, care l-a scos pentru mult timp din ritm. Macedoneanul nu și-a mai revenit la forma de altădată, iar evolutiile slabe au fost „încununate” cu jocul complet ratat în fața lui Chelsea, în grupele Ligii. Schurrle a făcut atunci instrucție cu fundașul Stelei, care a „bifat” și un autogol.

Georgievski a fost convocat la naționala Macedoniei pentru amicalul cu Letonia, iar pentru gazde toate au mers bine după golul lui Kostovski, care a deschis scorul în minutul 29. Minutul 66 a fost însă unul cu ghinion pentru Georgievski, care și-a învins propriul portar cu un autogol antologic. Stelistul a încercat să respingă o minge lungă, dar a lovit greșit balonul, care a intrat în poarta nefericitului PaÍovski.

Gazdele au avut totuși puterea să revină în meci prin Ibraimi, care a adus victoria în minutul 73 (Macedonia – Letonia 2-1)