Sezonul s-a încheiat pentru Laurențiu Reghecampf. În ultima etapă Al Wasl a obținut doar o remiză. Unde s-a situat echipa la finalul campionatului

Formația pregătită de antrenorul român Laurențiu Reghecampf, Al Wasl, a înregistrat o remiză, scor 1-1, duminică, 26 mai, pe teren propriu, în fața celor de la Al-Ittihad Kalba, în ultima etapă din campionatul Emiratelor Arabe United.

Echipa gazdă a deschis scorul, în minutul 15 Saleh a marcat pentru Al Wasl, ca după 15 minute Dzsudzsak să restabilească egalitatea. S-a încheiat 1-1, iar gruparea lui Reghecampf a încheiat sezonul pe locul nouă în clasament, cu 10 victorii, patru remize și 12 înfrângeri.

Titlul a fost câștigat de Al Sharjah, iar pe locurile doi și trei s-au clasat Al Ahli și Al Wahda. Emirates Club și Dibba Al Fujairah sunt formațiile care au retrogradat.

Publicat: 27 05. 2019, 08:53
Actualizat: 27 05. 2019, 08:54