Robinho, „one man show” pentru Santos. VIDEO – Atacantul a înscris superb și a pasat decisiv în Cupa Braziliei

Împrumutat de Milan la Santos, Robinho pare să se apropie de forma care l-a consacrat. Atacantul de 30 de ani a fost omul meciului, joi seară, în Cupa Brazilei, când a înscris superb și a trimis o pasă de gol.

Santos a trecut în Cupa Braziliei, scor 2-0, de modesta Londrina, într-un meci în care Robinho a fost vioara întâi. La opt ani distanță de la transferul de la echipa care l-a lansat în fotbalul mare, Robinho le-a reamintit tuturor de copilul teribil care a fost. Vârful a deschis scorul, în minutul 53, după o acțiune marcă înregistrată, pentru ca apoi să își servească ideal unul dintre colegii din ofensivă, cu doar un minut înainte de final.