Răzvan Lucescu, pas important în lupta pentru podiumul din Grecia! PAOK, șase goluri în duelul cu Ionikos! S-a apropiat de rivala Olympiakos

Răzvan Lucescu a făcut un pas important în lupta pentru podiumul din Grecia, după ce PAOK a făcut spectacol în meciul cu Ionikos.

PAOK Salonic a primit vizita celor de la Ionikos, iar echipa lui Răzvan Lucescu s-a impus cu scorul de 6-0, după ce Roao, Konstantelias, Thomas, Zivkovic, Kedziora și  Tzimas și-au trecut numele pe tabela de marcaj.

Scorul pe „Toumba Stadium” a fost deschis de Romao, cel care și-a trimis în proprie poartă încă din minutul doi. În minutul 24, Konstantelias a majorat avantajul, iar după patru minute și-a trecut și Thomas numele pe tabela de marcaj. Ultimul gol din prima repriză a fost înscris de Zivovic în minutul 30.

PAOK Salonic a mai marcat de două ori în repriza a doua. Kedziora a înscris în minutul 54,  iar Tzimas a închis tabela în minutul 90+1, după pasa lui Rafa.

După victoria cu Ionikos, PAOK Salonic a făcut 51 de puncte și s-a apropiat la două de Olympiakos, la patru de Panathinaikos și la cinci de AEK Atena, însă cele două din urmă au un meci în minus. În cele 25 de etape jucate în sezonul actual, trupa lui Răzvan Lucescu a bifat 14 victorii, nouă rezultate de egalitate și două înfrângeri.

Pentru formația lui Răzvan Lucescu urmeează meciul cu Lamia, miercuri, 8 martie, ora 19.00, în semifinalele Cupei Greciei, în deplasare. Returul va avea loc pe 12 aprilie, de la ora 18.00, la Salonic.

Echipele de start de la PAOK – Ionikos FC

• PAOK: Kotarski – Kedziora, Ingason, Nasberg, Rafa – Dantas, Augusto – Narey, Konstantelias, Zivkovic – Brandon
    Rezerve: Omar El Kaddouri, Taison, Zivkovic, Biseswar, Tsaousis, Ricardo, Soares, Koulierakis, Tzimas
  • Ionikos FC: Choutesiotis – Sousa, Chygrynskiy, Romao, Rrumbullau – Canas, Antunes – Seba, Machach, Lovera – Mantzis
    Rezerve: Allain, Tsirigotis, Chibsah, Poghosyan, Cabral, Manos, Christodoulis, Eleftheriadis
Publicat: 05 03. 2023, 22:57
Actualizat: 05 03. 2023, 22:59