Olimpiu Moruțan, gol senzațional în meciul Galatasaray – Gaziantep! Comentatorul partidei, reacție fabuloasă: „Moruțan! Moruțaaaan! Moruțaaaaaaaan!” | VIDEO

Olimpiu Moruțan, gol senzațional în meciul Galatasaray - Gaziantep

Olimpiu Moruțan este în mare formă la Galatasaray. Fostul fotbalist al lui FCSB a reușit să înscrie un gol superb pentru formația turcă în meciul câștigat cu Gaziantep, scor 2-0.

Cu patru români pe teren, meciul dintre Galtasaray și Gaziantep a avut parte de spectacol în prima repriză. Mijlocașul român, Olimpiu Moruțan a reușit să uimească la sfârșitul primei reprize, după o fază superbă.

La meciul cu Gaziantep, Moruțan a primit un nou rol în cadrul echipei. El a fost trecut de antrenorul Fatih Terim în spatele vârfului.

Astfel, în minutul 45+3, românul a încercat un dribling în extremitatea careului lui Gaziantep, apoi a pasat la un coechipier, care a centrat în careu. Balonul a fost respins și a ajuns din nou la fosta perlă a FCSB-ului.

Moruțan și-a luat inima în dinți și a tras puternic, la colțul lung. Mingea s-a dus direct în poartă, iar comentatorul a avut o reacție fabuloasă la golul înscris de român: „Moruțan! Moruțaaaan! Moruțaaaaaaaan!”, a strigat comentatorul partidei.

Moruțan a ajuns la Galatasaray pentru 5 milioane de euro. El a adunat 13 meciuri, două goluri și 2 assist-uri în tricoul formației din Istanbul.

Publicat: 31 10. 2021, 19:11
Actualizat: 01 11. 2021, 00:19