Nu se mai opresc :) După ce au îmbogățit un român, nemții au mai „ajutat” un parior. Lovitura dată după golul luat în ’90+4. FOTO

Golul marcat de John O”Shea contra Germaniei, în minutul 90+4 al meciului 100 jucat de fundaș pentru naționala Irlandei l-a umplut de bani pe un parior britanic. Niall McAteer a avut un noroc incredibil. A pariat 10 lire sterline (aproximativ 55 de lei) pe trei meciuri:

• Germania – Irlanda X
  • Polonia – Scoția X
  • Grecia  – Irlanda de Nord 2

În minutul 75 al meciurilor, pariorul era în cărți doar cu partida din grupa României. La Varșovia, scorul era 1-2, iar – la Gelsenkirchen – Germania conducea cu 1-0. Polonia a egalat în minutul 76, însă McAteer mai avea nevoie de un gol, puțin probabil, al Irlandei în Germania. Colegul lui Pantilimon de la Sunderland, O”Shea a înscris la ultima fază a partidei, iar pariorul a încasat 1.179 de lire sterline (aproximativ 6.300 de lei).

Nemții au „ajutat” și un român să dea lovitura

Coincidență sau nu, și precedentul meci jucat de Germania în preliminariile Euro 2016 a ajutat un parior să dea lovitura. Înfrângerea surprinzătoare suferită de campioana mondială în fața Poloniei, scor 0-2, a îmbogățit un român care pariase o sumă consistentă pe victoria lui Szukala și Compania, după o primă repriză încheiată la egalitat (x pauză/ 1 final). Acesta a mizat 2.500 de lei pe o cotă de 12 și a încasat 28.571 de lei.

Publicat: 16 10. 2014, 16:55
Actualizat: 16 10. 2014, 16:56