Nici n-a mișcat!** VIDEO Vă era dor de el? Uite ce gol a primit omul care devenise „un pericol pentru Steaua!”

Fostul stelist Carlos Fernandes a fost convocat la naționala Angolei pentru Cupa Africii pe Națiuni și a început titular competiția. În primul meci, Angola a dat piept cu selecționata statului Burkina Faso, pentru care dinamovistul Djakaridja Kone a fost integralist.

Angola s-a impus, scor 2-1, însă Carlos Fernandes le-a dat emoții colegilor săi, după ce a fost învins din lovitură liberă, iar Burkina Faso a egalat la 1, în minutul 57. Carlos n-a avut nicio reacție la execuția lui Alain Traore, însă din, fericire pentru el, Mateus Alberto a înscris golul victoriei 10 minute mai târziu.

„Am avut incredere in el, dar mi-a dovedit încă o dată că nu e un portar constant. Dacă portarul nu dă siguranță coechipierilor, e pericol pentru echipă”, spunea Duckadam în 2006, după un nou meci „făcut praf” de Carlos.

VIDEO VEZI GOLUL PRIMIT DE CARLOS LA MINUTUL 1:10

Publicat: 25 01. 2012, 13:02
Actualizat: 25 01. 2012, 13:06