Moment incredibil la Inter Milano – Juventus! Arturo Vidal, surprins când săruta stema torinezilor. Fanii au reacționat imediat: „Iuda! Un gest urât pe care nu-l vom uita”

Arturo Vidal a deschis scorul în minutul 12 al meciului dintre Inter Milano și Juventus și fanii gazelor au sărbătorit cu focuri de artificii. Totul după ce, înaintea partidei, jucătorul din Chile a sărutat sigla rivalilor.

Gestul bizar, considerat de unii internauți chiar șocant, pe care l-a făcut Vidal înaintea partidei de la Milano, reprezintă o glumă cu fostul său coleg de la Juventus, Giorgio Chiellini.

Arturo Vidal, surprins câns săruta stema torniezilor

Gluma nu a fost gustată de fanii lui Inter. „Sărutul lui Iuda” şi „Un gest urât pe care nu-l vom uita”, au fost printre mesajele postate pe reţelele sociale.

Arturo Vidal a declanșat focul de artificii în afara stadionului

Arturo Vidal a marcat după doar 12 minute. El a trimis cu capul, de lângă Danilo, iar aceasta a  fost prima lui reuşită în campionat pentru Inter. Suporterii au sărbătorit ca la Revelion, cu focuri de artificii în afara arenei.

Inter- Juventus 2-0

Inter continuă cursa pentru titlu în cel mai tare sezon de Serie A din ultimii ani! Echipa lui Antonio Conte a spus adio meciurilor din Europa, dar a învins-o clar pe rivala Juventus, scor 2-0, iar Inter este acum la egalitate cu AC Milan în campionat.

Nicolo Barella a fost decisiv în victoria gazdelor: fotbalistul în vârstă de 23 de ani a pasat decisiv la primul gol, iar apoi a făcut 2-0 pentru Inter, echipă la care Ionuț Radu a fost din nou rezervă, așa cum s-a întâmplat de fiecare dată de când românul a revenit sub comanda lui Antonio Conte.

Publicat: 17 01. 2021, 23:39
Actualizat: 18 01. 2021, 01:45