Mirel Rădoi a reacționat după acuzațiile lui Răzvan Marin. „Așa a spus? Știu că au fost discuții!”

Mirel Radoi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Macedonia de Nord si Romania, contand pentru Preliminariile CM 2022, desfasurat pe Arena Nationala Todor Proeski din Skopje, miercuri 8 septembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mirel Rădoi a reacționat după ce Răzvan Marin a lansat o serii de acuzații la finalul meciului Macedonia de Nord – România.

Echipa națională a României a remizat cu Macedonia de Nord, scor 0-0, la Skopje, în preliminariile Campionatului Mondial 2022, iar Răzvan Marin a răbufnit la adrsa selecționerului.

Internaționalul român care se află sub contract cu Cagliari s-a declarat nemulțumit de faptul că nu este titularizat de Mirel Rădoi la echipa națională a României, iar în locul său este folosit Dragoș Nedelcu.

Mirel Rădoi a reacționat după acuzațiile lui Răzvan Marin

Mirel Rădoi a reacționat la finalul meciului de la Skopje. Acesta s-a declarat surprins de declarația făcută de către Răzvan Marin și a transmis ce are de gând să facă cu fotbalistul care evoluează în Serie A.

„Aşa v-a spus dumneavoastră? Eu dacă am o problemă cu un jucător nu vin să o discut în faţa dumneavoastră, întâi o discut cu el şi după aceea o să răspund ceea ce avem de răspuns. Problema unui jucător sau a altuia.

Știu că au fost anumite discuţii, că de ce Dragoş Nedelcu şi nu Răzvan Marin. Până la partida cu Islanda eram acuzat că de ce nu bag un mijlocaş defensiv şi îl bag pe Răzvan Marin acolo, acum când nu mai joacă Răzvan Marin acolo, sunt acuzat că de ce nu mai joacă Răzvan Marin şi că este nemulţumit”, a spus Mirel Rădoi, după remiza cu Macedonia de Nord.

Tihomir Kostadinov și Răzvan Marin în meciul de fotbal dintre Macedonia de Nord și România, contând pentru Preliminariile CM 2022, desfășurat pe stadionul Todor Proeski din Skopje, miercuri, 8 septembrie 2021. © FOTO:Razvan Păsărică/SPORT PICTURES

Cifrele lui Răzvan de la meciurile jucate de România în septembrie:

• Islanda – România, scor 0-2 – Răzvan Marin a fost introdus pe teren în minutul 76 în locul lui Dennis Man
  • România – Liechtenstein, socr 2-0 – Răzvan Marin a intrat pe teren în minutul 63 în locul lui Darius Olaru
  • Macedonia de Nord – România, scor 0-0 – Răzvan Marin l-a înlocuit pe Dragoș Nedelcu în minutul 63

Nu sunt mulțumit să vin la echipa națională și să joc doar un meci, cu Liechtenstein. Nu mi-a spus nimeni nimic. Acum sunt destul de nervos și sunt supărat după meci. Mă duc la echipa mea de club să joc și pe pozița unde dau cel mai bun randament” – Răzvan Marin, după Macedonia de Nord – România 0-0.

Publicat: 09 09. 2021, 09:04