Meci „nebun” în SUA: 5 goluri în ultimele 10 minute și o răsturnare de scor cum rar se vede în fotbal

Meci absolut incredibil în liga a treia din SUA, acolo unde, sâmbătă seară, în conferința de est, Pittsburgh Riverhounds s-a impus cu un neverosimil 6-5 în disputa cu City Islanders.

Da, este vorba de fotbal, nu de hochei cum probabil mulți se așteptau. 11 goluri într-o partidă din a treia ligă din SUA, între două vecine de clasament, Pittsburgh Riverhounds și City Islanders.

Dincolo de scorul total neortodox, desfășurarea partidei a fost una cu totul specială. Oaspeții au condus la pauză cu 3-0 și se părea că și-au acontat cele trei puncte, însă finalul a fost unul desprins din filmele de la Hollywood. La scorul de 2-4 în minutul 81 a început cu adevărat nebunia: gazdele au punctat dce 4 ori, trei dintre goluri în prelungiri, oaspeții reușind la rândul lor să marcheze, la scorul, ducând scorul la 5-3 în minutul 86.

După 10 etape, Pittsburgh ocupă locul 5, cu 15 puncte acumulate, în timp ce City Islanders sunt un loc mai jos, dar au și două meciuri restante.

Publicat: 31 05. 2015, 17:03
Actualizat: 31 05. 2015, 18:13