Meci de coșmar pentru Georgievski! VIDEO: „Nu voi uita niciodată!” Ce spune jucătorul care l-a „torturat” 90 de minute

Daniel Georgievski a avut o seară de coșmar la Skopje, Macedonia pierzând meciul cu Scoția în minutul 89, scor 1-2, într-un meci contând pentru preliminariile CM 2014.

Adversarul stelistului a fost Ikechi Anya, care a prins o seară perfectă și a marcat primul gol, după o fază în care a plecat chiar de lângă Georgievski.

Jucătorul lui Watford l-a torturat toată noaptea pe fundașul Daniel Georgievski de la Steaua, reușind mai multe centrări periculoase în timpul meciului de lângă macedonean„, scrie Eurosport.

Pentru prima dată titular în naționala Scoției, Anya a vorbit pentru Evening Times după prestația excelentă din meciul cu Macedonia, precizând că „nu va uita niciodată” meciul făcut în fața lui Georgievski.

A fost ceva incredibil, nici nu pot explica cum m-am simțit. A fost perfect. Am avut șansa să fiu titluar și, din fericire, am făcut un meci foarte bun.

Când intri pe teren te concentrezi să dai tot ce ai mai buni. Uneori îți iese, alteori nu. Din fericire pentru mine, totul a mers bine.

Dar nu e vorba doar de mine, toată echipa a jucat excelent„, a declarat Anya, citat de Evening Times.

VEZI MAI JOS GOLUL MARCAT DE ANYA, la minutul 2:30

Publicat: 12 09. 2013, 18:35
Actualizat: 12 09. 2013, 18:42