Marius Șumudică, interviu savuros după noul succes cu Gaziantep: „Dacă vor, pot lua mingea acasă”

Marius Șumudică a dezvăluit care este cel mai de temut adversar al României din preliminariile CM 2022

Marius Șumudică este pe val în Turcia. Tehnicianul român a ajuns la două puncte de liderul Galatasaray, după ce echipa sa a câștigat cu 3-1 în fața celor de la Alanyaspor.

La interviul de după meci, Șumudică a vorbit în stilul caracteristic, comentând cu patos partida. Unul dintre golurile celor de la Gaziantep a fost marcat de Alexandru Maxim.

Marius Șumudică, declarații savuroase după Gaziantep – Alanyaspor

„Echipa adversă a avut o posesie de 76%. Dacă vor, pot lua mingea acasă. Eu am 3 puncte și 3 goluri”, a spus Șumudică la flash-interviul de după meci.

Jucătorii, împreună cu staff-ul tehnic au declanșat fiesta în vestiar, după meci. Formația din sud-estul Turciei are 27 de puncte după 14 etape. Gaziantep nu a mai pierdut acasă de peste un an.

Șumudică a înjurat de fericire în timpul meciului Gaziantep – Alanyaspor

În minutul 9 al întâlnirii de pe teren propriu, Gaziantep a deschis scorul prin Dicko, iar Marius Șumudică nu s-a putut abține.

Antrenorul român s-a bucurat excesiv și a și înjurat în limba română.

„Băga-mi-aș p**a în morții voștri să îmi bag”, i se poate citi pe buze lui Marius Șumudică.

Alanyaspor a restabilit egalitatea în minutul 26, prin reușita lui Davidson, însă Demir a readus fericirea în tabăra lui Marius Șumudică, la doar patru minute diferență.

Gaziantep a ajuns la al 13-lea meci fără eșec în campionatul Turciei și la a treia victorie consecutivă. Acestei performanțe i se adaugă și două meciuri câștigate în Cupa Turciei. Cu Marius Șumudică pe banca tehnică, Gaziantep a pierdut un singur meci în acest sezon, cel cu Galatasaray din prima etapă, scor 0-3.

Publicat: 27 12. 2020, 16:55