Manolas i-a râs în față lui Suarez. FOTO | Semnul făcut de jucătorul lui Napoli și replica fotbalistului Barcelonei

Barcelona s-a distrat cu Napoli în meciurile amicale disputate în America. Gruparea blaugrana a marcat de șase ori în poarta italienilor și a primit un sigur gol. Deși au fost partide de pregătire, jucătorii s-au implicat 100%, iar tensiunea și nervii s-au simțit pe teren.

A doua întâlnire, încheiată cu victoria Barcelonei, scor 4-0, care a avut loc pe stadionul Michigan, i-a adus în prim plan pe Luis Suarez și Kostas Manolas, fostul jucător al echipei AS Roma.

În minutul 25 al partidei, cei doi fotbaliști s-au șicanat, moment în care fundașul grec, în vârstă de 28 de ani, a ridicat trei degete și i le-a arătat atacantului uruguayan. Manolas a făcut referire la partida retur, AS Roma – Barcelona, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor din sezonul 2017 – 2018, atunci când catalanii au fost eliminați, iar fundașul a marcat golul victoriei, dar și al calificării mai departe, scor 3-0.

Luis Suarez s-a răzbunat însă în amicalul cu Napoli. A reușit o dublă și a fost numit cel mai bun jucător al partidei. Ousmane Dembele și Antoine Griezmann au punctat și ei în poarta italienilor.

Publicat: 11 08. 2019, 12:20
Actualizat: 11 08. 2019, 12:21