Liverpool – Villarreal 2-0. „Cormoranii” au prima opțiune la calificarea în finala Ligii Campionilor după ce au marcat de două ori în trei minute!

Liverpool a bătut-o cu 2-0 pe Villarreal și are prima șansă să ajungă în finala Ligii Campionilor!

Pe Anfield, Villarreal a arătat de multe ori ca o echipă mică. Spaniolii au rezistat doar până în minutul 53, atunci când a venit autogolul lui Estupinan.

Mane a rezolvat definitiv lucrurile, iar fosta campioană a Angliei este foarte aproape de o nouă finală în cea mai importantă competiție europeană, după ce a ajuns la 20 de victorii în ultimele 24 de meciuri jucate în toate competițiile.

Liverpool – Villarreal 2-0

Min. 90: Final de meci! Liverpool se impune cu 2-0

Min. 56: GOOOL Liverpool! Mane finalizează plasat și îl învinge pe Rulli

Min. 53: GOOOL Liverpool! Englezii deschid scorul după un autogol al lui Estupinan.

Min. 42: BARĂ LIVERPOOL! Alcantara trage superb de la distanță, dar balonul lovește bara.

Liverpool a dominat clar în primele 30 de minute, dar defensiva oaspeților a rezistat eroic.

Min. 14: OCAZIE LIVERPOOL: Diaz trage periculos, iar Rulli reține în doi timpi.

Min. 12: OCAZIE LIVERPOOL: Mane trimite pe lângă poartă după centrarea lui Salah.

Min. 1: Începe meciul de pe Anfield.

Echipele de start:

• Liverpool: Alisson – Alexandre Arnold, Konate, van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago – Salah, Mane, Diaz
  • Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Estupinan – Chukwueze, Parejo, Capoue, Coquelin – Lo Celso, Danjuma

Echipa lui Jurgen Klopp este mare favorită în această dublă, chiar dacă Villarreal le-a eliminat din competiție pe Juventus și Bayern.

Marți, Manchester City și Real Madrid au făcut spectacol în Anglia. În prima semifinală din UCL, trupa lui Guardiola a bătut cu 4-3.

Liverpool – Villarreal, Live Stream Online, de la ora 22:00

Villarreal va fi susținută de aproximativ 3.000 de fani pe Anfield, un record pentru această grupare, care vine dintr-un oraș mic, cu doar 45.000 de oameni.

Duelul dintre Liverpool și Villarreal poate fi urmărit și Live Stream Online, pe digisport.ro, de la ora 22:00.

Publicat: 27 04. 2022, 22:30
Actualizat: 28 04. 2022, 02:06