Leo Messi, pasă de geniu în meciul Barcelona – Elche 1-0. Argentinianul și-a lăsat colegii cu gura căscată | VIDEO

Scandalul Messi poate duce la îndepărtarea lui Josep Maria Bartomeu

Leo Messi a decis să rămână la FC Barcelona, iar starul argentinian a participat la golul victoriei catalanilor din meciul cu Elche, scor 1-0, de la „Trofeul Gamper”.

Leo Messi se simte foarte bine sub comanda lui Ronald Koeman, iar acesta a dovedit încă o dată că joacă la un nivel ridicat și poate oferi multe pentru gruparea din La Liga.

Leo Messi, pasă genială în meciul Barcelona – Elche 1-0

Astfel, starul argentinian a produs faza care a dus la golul lui Griezmann din minutul doi al meciului Barcelona – Elche. Reușita francezului a venit după ce argentinianul i-a oferit o pasă excelentă lui Jordi Alba de la mijlocul terenului, iar fundașul stânga i-a pus mingea în fața porții lui Griezmann.

Leo Messi, două goluri la ultimul meci amical al Barcelonei

Nu e prima dată când Leo Messi surprinde după ce a anunțat că va rămâne la Barcelona. Argentinianul a înscris două goluri pentru Barcelona în urmă cu trei zile, la un amical jucat de catalani împotriva Gironei. Prima reușită a bifat-o înainte de finalul primei reprize, cu un șut puternic cu dreptul care a dus balonul în bara din stânga portarului și apoi direct în plasă.

A doua reușită a argentinianului a fost tot din afara careului, după ce a primit de la Sergi Roberto, s-a întors și a șutat puternic. Portarul Gironei nu a avut nicio reacție la execuția argentinianului.

Publicat: 19 09. 2020, 22:02