A văzut moartea cu ochii! Intrare criminală asupra fostului jucător de la FCSB | VIDEO ȘOCANT

Junior Morais a văzut moartea cu ochii în timpul meciului jucat de Gaziantep cu Denizlispor, scor 2-0, în etapa 29 din campionatul Turciei.

În minutul 50 al meciului Gaziantep – Denizlispor, scor 2-0, fostul fundaș stânga al FCSB-ului a fost făcut KO de un adversar, iar brazilianul a fost aproape de o accidentare groaznică.

Junior Morais (34 de ani) a preluat o minge pe poziție viitoare, în flancul stâng, iar Ozer Ozdemir, fundașul lui Denizlispor, a avut o intrare criminală asupra fostului fundaș stânga al grupării roș-albastre.

Junior Morais a văzut moartea cu ochii în Gaziantep – Denizlispor 2-0

Ozder Ozdemir, fotbalistul lui Denizlispor, a apreciat greșit faza în care era implicat și Junior Morais, a ajuns prea târziu la balon și l-a lovit dur pe brazilian din săritură, direct în zona gâtului.

Arbitrul a cerut intervenția staff-ului medical al celor de la Gaziantep imediat după intrarea dură a lui Ozder Ozdemir, iar medicii i-au acordat brazilianul îngrijiri medicale chiar sub ochii lui Alexandru Maxim, fotbalist care este urmărit de Galatasaray și Beșiktaș, însă în cele din urmă a continuat partida. De partea cealaltă, fotbalistul lui Denizlispor a văzut cartonașul roșu din partea „centralului” Atilla Karaoglan.

Gaziantep este pe locul 7 în Super Lig

Junior Morais, Alin Toșca și Alexandru Maxim au fost titular în partida câștigată de Gaziantep cu Denizlispor, scor 2-0, iar ultimul chiar a pasat decisiv la golul înscris de Dicko în minutul 70 al partidei din runda cu numărul 29 din Super Lig. Al doilea gol al echipei celor trei români a fost marcat de Demir în minutul 90+5 din penalty.

După victoria cu Denizlispor, Gaziantep se află pe locul 7  în clasamentul din Super Lig, cu 46 de puncte, la egalitate cu Hatayspor și la șase puncte distanță de Trabzonspor, echipă care ocupă o poziție care duce în Europa League.

Publicat: 16 03. 2021, 08:39
Actualizat: 16 03. 2021, 09:06