Încă un nume mare părăsește Copa America după faza grupelor! Brazilia a pierdut cu Peru după un gol controversat

Uruguay nu este singurul nume mare eliminat încă din faza grupelor la Copa America. Brazilia părăsește și ea competiția după 0-1 cu Peru.

Brazilienii au contestat intens golul lui Raul Ruidiaz din minutul 75 acuzând că jucătorul din Peru a trimis mingea în poartă ajutându-se de mână. Arbitrii au avut nevoie de aproximativ 5 minute de consultări, dar în cele din urmă au validat reușita.

Brazilia se putea califica și cu o remiză. Ultima oară când brazilienii au fost eliminați din faza grupelor la Copa America a fost în 1987.

Peru și Ecuador sunt echipele care merg mai departe din Grupa B. Brazilia a încheiat pe locul 3, iar Haiti, cu zero puncte, a ocupat ultima poziție.

Publicat: 13 06. 2016, 09:41
Actualizat: 13 06. 2016, 09:42