Ianis Hagi, moment șocant la Rangers – Livingston. A înjurat de fericire, după ce colegul Morelos a înscris golul victoriei: „F**k, yeah!” | VIDEO

Rangers s-a impus, miercuri seara cu 1-0 în fața lui Livingston, iar Ianis Hagi a fost rezervă tot meciul.

Echipa la care joacă Ianis Hagi rămâne neînvinsă și are 18 puncte peste marea rivală Celtic. După partida câștigată cu Livingston a mai făcut un pas spre titlul la care visează fanii de mai bine de 10 ani.

Ianis Hagi înjurat de fericire, după ce colegul Morelos a înscris golul victoriei la Rangers – Livingston

Morelos a fost cel care înscris golul victoriei pentru Rangers, în minutul 87. În momentul reușitei, toți jucătorii formației din Glasgow, inclusiv cei de pe banca de rezerve, s-au adunat la marginea terenului pentru a se bucura.

Astfel, Ianis Hagi a reușit să iasă în evidentă în momentul bucuriei. El a fost surprins în timp ce alerga fericit către coechipierii săi, strigând „F**k, yeah!” („La naiba, da!”, în traducere).

Fiul lui Gică Hagi se va duela cu Nicolae Stanciu pentru un loc în „sferturile” Europa League.

„Rangers este o echipă bună, va fi un test important și dificil pentru noi. Dar este o tragere la sorți care îmi place, e păcat că nu se joacă cu fani în tribune, ar fi fost o atmosferă extraordinară și la noi acasă, și la Glasgow.Abia aștept să joc împotriva lor, va fi o «dublă” interesantă»”, a declarat Nicolae Stanciu, în avionul care a adus Slavia Praga acasă, după duelul câștigat cu 2-0 în deplasarea de la Leicester.

Publicat: 04 03. 2021, 18:55