Gică Hagi a dezvăluit care e starea de sănătate a lui Ianis, după ce atacantul a ieșit accidentat din meciul Rangers – Stirling Albion. „Sperăm să nu fie…”

Gheorghe Hagi reactioneaza in meciul amical de fotbal dintre Farul Constanta si Dinamo Bucuresti, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, sambata 15 ianuarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 3 poze

Gică Hagi a dezvăluit care este starea de sănătate a lui Ianis, după ce atacantul a ieșit accidentat din meciul Rangers – Stirling Albion.

Ianis Hagi (23 de ani) a rezistat pe teren doar 14 minute la meciul Rangers – Stirling Albion. Internaționalul român a acuzatd dureri la genunchi în urma unui duel cu un fundaș al formației adverse.

Internaționalul român a avut nevoie de intervenția medicilor, însă a mai stat pe teren doar trei minute și a făcut semn spre banca tehnică a lui Rangers că nu mai poate continua să joace.

Gică Hagi a dezvăluit care e starea de sănătate a lui Ianis

După ce Ianis Hagi a ieșit accidentat din partida cu Stirling Albion, „Regele” a vorbit despre starea de sănătate a fiului său și a anunțat că gravitatea accidentării va fi stabilită după ce fotbalistul lui Rangers va efectua un RMN.

Da, are o lovitură importantă. Încă nu s-au decis, se așteaptă să facă un RMN. Sperăm să nu fie… să fie bine. Să fie doar o contuzie puternică. A fost o lovitură puternică, cu fundașul. Se așteaptă decizia medicală, și el așteaptă”, a spus Gică Hagi, în cadrul unei conferințe de presă.

Partida dintre Rangers și Stirling Albion s-a încheiat cu victoria echipei la care evoluează și Ianis Hagi, scor 4-0. Cele patru goluri ale formației Glasgow au fost marcate de Alexander Iwey (min. 31), James Tavernier (min. 37 penalty), Cedric Itten (min.  59) și Fashion Sakala (min. 86).

Rangers rămâne lider în Scoția

În urma rezultatului înregistrat în etapa 21 din sezonul 2021 – 2022, Rangers rămâne pe primul loc în clasamentul din Scottish Premiership, cu 52 de puncte, la patru în fața rivalei Celtic. Trupa lui  Ianis Hagi are 16 victorii, patru remize și o înfrângere în 21 de partide.

Publicat: 22 01. 2022, 19:31