Gaziantep, eșec pe terenul lui Sivasspor! Alexandru Maxim a strălucit, dar Marius Șumudică are bagajele făcute | VIDEO

Gaziantep fost învinsă în meciul de pe terenul lui Sivasspor, scor 1-2, în etapa a 18-a din Super Lig, sezonul 2020 – 2021, iar această partidă ar putea fi ultima pentru Marius Șumudică pe banca tehnică a turcilor.

Gaziantep se află pe locul 3 după eșecul de pe terenul lui Sivasspor, cu 31 de puncte, dar echipa lui Marius Șumudică poate fi depășită de Galatasaray, echipă care are 30 de puncte și un joc în minus.

După eșecul cu Sivasspor, Gaziantep este depășită în acest moment în clasamentul din Super Lig de liderul Beșiktaș (34 de puncte) și de Fenerbahce (32 de puncte), dar ambele au două meciuri în minus.

Gaziantep, eșec pe terenul lui Sivasspor

Alexandru Maxim a deschis scorul în minutul 4, după un asist al lui Jefferson, iar Sivasspor a egalat cu patru minute înainte de finalul primei reprize prin Arslan, cel care a majorat avantajul în minutul 47.

Gaziantep a jucat pe final de meci cu un om în minus, duoă ce Jefferson a văzut cartonașul roșu pentru o lovire cu cotul.

Echipele de start de la meciul Sivasspor – Gaziantep:

• Sivasspor: Vural – Yalcin, Appidangoye, Osmanpasa, Giftci – Arslan, Claudemir, Fajr – Yesilyurt, Kayode, Gradel / Rezerve: Camara, Cofie, Erdal, Feliz, Kesgin, Jone, Ninga, Oztekin, Samassa, Yildirim.
  • Gaziantep: Guvenc – Djilobodji, Aktas, Olkowski – Ceylan, Jefferson, Vetrih, Vural – Maxim – Demir, Mirallas / Rezerve: Akababa, Bozan, Cihan, Kozulj, Ozer, Andre, Sahin, Soyalp, Tetteh, Zengin

Marius Șumudică și Alin Toșca, suspendați la meciul Sivasspor – Gaziantep

Marius Șumudică nu a putut sta pe banca tehnică a celor de la Gaziantep la meciul cu Sivasspor, toate acestea deoarece a fost suspendat. De asemenea, tehnicianul român nu s-a putut baza nici pe serviciile lui Alin Toșca și Junior Morais, fotbaliști suspendați pentru cumul de cartonașe galbene.

„Din păcate, suntem cam decimați pentru etapa viitoare, când n-avem 3-4 jucători de bază, dar o să intre Mirallas, îmi vor mai intra din jucători și sper ca și acolo să facem o figură frumoasă”, spunea Marius Șumudică înaintea meciului cu Sivasspor.

Publicat: 09 01. 2021, 14:27
Actualizat: 09 01. 2021, 14:28