Faza zilei în Europa! A dat un gol superb în preliminariile Ligii Campionilor și „s-a rupt” incredibil în minutul 3, în timp ce se bucura | FOTO&VIDEO

July 21, 2021, Warsaw, Warsaw, Poland: WARSZAWA 21.07.2021..MECZ II RUNDA ELIMINACYJNA LIGA MISTRZOW SEZON 2021/22: LEGIA WARSZAWA - FLORA TALLINN --- UEFA CHAMPIONS LEAGUE QUALIFYING SECOND ROUND FIRST MATCH: LEGIA WARSAW - FLORA TALLIN..FILIP LATAWIEC MICHAL TRZASKOMA BARTOSZ KAPUSTKA,Image: 622603876, License: Rights-managed, Restrictions: * Austria, Germany, France, Japan and Poland Rights OUT *, Model Release: no, Credit line: Profimedia

Moment incredibil în timpul meciului dintre Legia și Flora Tallinn, din turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor! Bartosz Kapustka a reușit să înscrie în minutul 3, dar s-a accidentat în timp ce se bucura și n-a mai putut continua partida, câștigată de gazde cu 2-1.

Într-o atmosferă de zile mari, Kapustka a deschis scorul cu un șut plasat din afara careului, dar entuziasmul a fost unul pe măsură, iar jucătorul Legiei „s-a rupt”.

Polonezii, care l-au vrut în această vară pe Deian Sorescu, au evitat o remiză rușinoasă cu formația din Estonia, izbutind să câștige în ultimele secunde, scor 2-1, după golul marcat de portughezul Lopes.

Fază antologică în preliminariile Ligii Campionilor! Cum s-a accidentat Kapustka după ce a înscris

În meciul de la Varșovia, Bartosz Kaputska a luat o acțiune pe cont propriu și a marcat un gol superb încă din minutul 3 pentru Legia: mijlocașul a mers direct în fața galeriei pentru a sărbători, doar că a făcut o mișcare greșită în săritură și „s-a rupt” pe loc.

Polonezul și-a surprins colegii cu o săritură neobișnuită (foto), apoi a primit îngrijiri medicale după ce a acuzat dureri, iar într-un final a fost înlocuit de pe teren în minutul 7.

Meciul se putea transforma într-un coșmar pentru Legia, care a fost egalată și a tras tare pe final, câștigând după golul lui Lopes, din minutul 90+1.

Young Boys, doar remiză la Bratislava! Săptămâna viitoare se decide adversara CFR-ului

În Slovacia, Young Boys a fost favorită în duelul cu Slovan, însă partida de la Bratislava s-a încheiat cu scorul de 0-0, așa că săptămâna viitoare vom afla adversara CFR-ului din următorul tur preliminar al Ligii Campionilor.

Cu Dorin Rotariu tot meciul pe banca de rezerve, Ludogorets a terminat la egalitate cu slovenii de la Mura, scor 0-0.

Campioana României este practic calificată mai departe, după victoria din Gibraltar cu Lincoln, scor 2-1.

Publicat: 22 07. 2021, 00:30
Actualizat: 22 07. 2021, 00:32