Dramă în meciul serii din Europa! Germania, îngenuncheată în prelungiri! Gaya a marcat golul salvator pentru Spania la ultima fază: „A sosit la timp” | VIDEO

Germania și Spania au deschis balul toamnei în Liga Națiunilor. Cei doi granzi ai Europei s-au întâlnit în primul meci al Ligii A. Spaniolii au obținut o remiză dramatică, în minutele de prelungire.

Naționalele Germaniei și Spaniei s-au întâlnit într-un meci dramatic la Stuttgart. Echipa lui Luis Enrique a egalat la ultima fază, într-o grupă în care Ucraina este lider după prima serie de meciuri.

Dramă în meciul serii din Europa! Germania, îngenuncheată în minutul 96! Gaya a marcat golul salvator pentru Spania la ultima fază

Nemții au deschis scorul prin Timo Werner, în minutul 51. Fostul atacant al lui Leipzig l-a surprins pe Dea Gea cu un șut plasat (VIDEO AICI).

Echipa lui Luis Enrique a revenit când nimeni nu se mai aștepta. Spania a dat lovitura la ultima fază. Fundașul Valenciei, Gaya, a pus latul la o minge trimisă în careu și a declanșat nebunia în Spania. (VIDEO AICI)

„Gaya a sosit la timp”, au titrat imediat după meci cei de la AS.

ECHIPELE DE START:

Germania: Trapp – Kehrer, Süle, Rüdiger, Gosens – Can, Kroos – Draxler, Gündogan, Sané – Werner

Spania: De Gea – Carvajal, Ramos, P. Torres, Gaya – Thiago, Busquets, Fabian – Navas, Rodrigo, F. Torres

În celălat meci al Grupei 4, Ucraina a trecut cu 2-1 de Elveția. Yarmolenko (Min.14) și Zincenko (Min.68) au marcat pentru gazde, în timp ce pentru oaspeți și-a trecut numele pe tabelă Seferovic (Min.41).

Ucraina s-a instalat pe fotoliul de lider al grupei, cu 3 puncte. Spania și Germania au un singur punct, iar Elveția este ultima clasată.

Vineri, intră în scenă și naționala României. „Tricolorii” vor întâlni Irlanda de Nord, în meciul de debut al lui Mirel Rădoi.

Selecționerul și-a avertizat jucătorii încă de la prima conferință: „Prima oară sunt avertizați, a doua oară trec pe bancă și după nu vor mai veni la echipa națională!”

Publicat: 04 09. 2020, 00:04
Actualizat: 04 09. 2020, 00:22