Dennis Man și Răzvan Marin, printre cei mai buni de pe teren! Cum s-a descurcat Valentin Mihăilă. Notele celor trei români după Cagliari – Parma 4-3

Dennis Man, Răzvan Marin și Valentin Mihăilă și-au primit notele la finalul meciului spectaculos dintre Cagliari și Parma, scor 4-3.

Conform jurnaliștilor de la Tuttomercatoweb.com, Dennis Man (Parma) și Răzvan Marin (Cagliari) au primit cele mai mari note, alături de Cerri, Pezzella și Kucka

Dennis Man și Răzvan Marin, printre cei mai buni de pe teren la Cagliari – Parma 4-3

Al treilea fotbalist român care a jucat în Cagliari – Parma, scor 4-3, Valentin Mihăilă, a a fost introdus pe teren în minutul 46 și a fost notat de jurnaliștii italieni cu 5. Cea mai mare notă a primit-o Cerri (7,5), fotbalist care a fost introdus pe teren în minutul 87 și a înscris golul victoriei în 90+4.

Dennis Man a fost notat cu 7 după prestația din meciul Cagliari – Parma, scor 4-3, după ce atacantul român și-a trecut numele pe tabela de marcaj în minutul 59. Tot nota 7 a primit și Răzvan Marin, internaționalul român care a marcat și el în minutul 66.

• Mihăilă – 5

Parma și Cagliari se află în zona de retrogradare după 31 de meciuri jucate în sezonul 2020 – 2021 din Serie A. Formația la care evoluează Răzvan Marin s-a distanțat la cinci puncte de Parma și se află la doar două distanță de Torino, echipă care se salvează, dar care are două meciuri în minus. De partea cealaltă, gruparea lui Man și Mihăilă este pe 19, cu 20 de puncte, la cinci în fața ultimei clasate Crotone.

Echipele de start de la Cagliari – Parma 4-3:

Cagliari (3-5-2): Vicario; Rugani (19′ st Pereiro), Godin, Carboni; Zappa (13′ st Lykogiannis), Marin, Nainggolan, Duncan (19′ st Simeone), Nandez (42′ st Cerri); Joao Pedro, Pavoletti.

Rezerve: Aresti, Tripaldelli, Calabresi, Klavan, Ceppitelli, Asamoah, Deiola, Sottil.

Parma (4-3-3): Sepe; Laurini (15′ st Busi), Osorio, Bani, Pezzella (33′ st Dierckx); Grassi, Brugman, Kurtic; Man (27′ st Valenti), Cornelius (27′ st Pellè), Kucka (1′ st Mihaila).

Rezerve: Colombi, Rinaldi, Alves, Camara, Sohm, Traoré, Brunetta, Gervinho

Publicat: 18 04. 2021, 00:19
Actualizat: 18 04. 2021, 00:52