Dennis Man, gol spectaculos pentru Parma! Reușita românului i-a șocat pe spectatori | VIDEO

Dennis Man a reușit un gol spectaculos în meciul câștigat de Parma cu Frosinone, scor 2-1.

Parma a primit vizita celor de la Frosinone în etapa a 7-a din Serie B, iar echipa românilor Dennis Man și Valentin Mihăilă s-a impus cu scorul de 2-1.

Gennaro Tutino a deschis scorul pentru Parma în minutul 45+2, din penalty, iar Dennis Man și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj din lovitură de la 11 metri, în minutul 52. Luca Moro a reușit să înscrie singurul gol al lui Frosinone, iar meciul s-a încheiat 2-1.

Dennis Man, gol spectaculos pentru Parma în meciul cu Frosinone

Deși Dennis Man a înscris din lovitură de departajare, reușita fotbalistului român i-a șocat pe spectatorii care au mers la partida cu Frosinone. Jucătorul pe care Parma a achitat 13 milioane de euro a tras puternic în partea dreaptă, dar mingea a lovit bara, după ce a fost atinsă și de portarul lui Frosinone. Din fericire pentru Parma, balonul a lovit și cealaltă bară, iar apoi a intrat în poartă.

După victoria cu Frosinone, Parma a făcut 12 puncte, după ce în șapte etape a bifat trei victorii, trei remize și o înfrângere. În etapa a 8-a, Parma va juca cu Pisa, echipă la care joacă românii Marius Marin, Olimpiu Moruțan și Adrian Rus, sâmbătă, 8 octombrie, ora 15.00.