Denis Alibec, record negativ în Asteras Tripolis – Atromitos 0-0! Internaționalul român, eliminat după 8 minute petrecute pe teren

Denis Alibec a înregistrat un record negativ în meciul jucat de Atromitos pe terenul lui Asteras Tripolis, scor 0-0.

Meciul Asteras Tripolis – Atromitos s-a jucat în etapa 28 din play-out-ul campionatului din Grecia, scor 0-0, iar Denis Alibec a fost eroul negativ al partidei.

Internaționalul român a început din postura de rezervă în meciul Asteras Tripolis – Atromitos, scor 0-0, dar a fost introdus pe teren în minutul 77, în locul lui Juan Muniz.

Denis Alibec, record negativ în Asteras Tripolis – Atromitos 0-0

Denis Alibec nu a rezistat foarte mult timp pe teren. Atacantul trecut pe la echipe precum FCSB și Inter a fost eliminat în minutul 85, după ce a intrat într-un conflict cu Benito, pe care l-a împins. Astfel, internaționalul român a intrat în istoria campionatului din Grecia bifând cea mai rapidă eliminare a unui jucător introdus pe parcursul unui meci.

Denis Alibec (31 de ani) a ajuns la Atromitos după ce a fost cedat sub formă de împrumut de Kayserispor, echipă la care a fost vândut de la Astra Giurgiu în octombrie 2020 în schimbul sumei de un milion de euro. Internaționalul român a mai jucat pe parcursul carierei pentru CFR Cluj, FCSB, Inter, Bologna, Viitorul, KV Mechelen și Farul Constanța.

Echipele de start de la Asteras Tripolis – Atromitos 0-0:

Asteras Tripolis: Tsiftsis – Carmona, Atienza, Antzoulas, Tasoulis – Valiente, Santafe – Regis, Riera, Sito – Benito

• Rezerve: Papadopoulos, Garcia, Tilica, Horta, Barrales, Iglesias, Castano, Kanellopoulos, Soni

Atromitos: Gianniotis – Kivrakidis, Chatziisaias, Mavromatis, Castellano – Charisis, Sallomon, Erlingmark – Nabi, Muniz

• Rezerve: Maric, Vasilantonopoulos, Denic, Kartalis, Klonaridis, Stroungis, Papadoupoulos, Alibec, Spiridonovic,
Publicat: 02 04. 2022, 21:39