Comparație uluitoare pe care o face Mihai Stoica! Fotbalistul despre care managerul susține că e „Kevin de Bruyne de la FCSB”, după ce l-a văzut pe belgian făcând magie împotriva lui Real Madrid

Mihai Stoica a făcut o comparație uluitoare după ce l-a văzut pe Kevin de Bruyne făcând magie împotriva lui Real Madrid.

Kevin de Bruyne a fost unul dintre cei mai buni jucători de la Manchester City din meciul câștigat cu Real Madrid, scor 4-3, în semifinalele Ligii Campionilor.

Mihai Stoica, managerul general al lui FCSB, a urmărit cu atenție duelul din semifinalele Ligii Campionilor dintre Manchester City și Real Madrid, iar acesta nu s-a ferit să facă o comparație uluitoare între starul belgian și un fotbalist al vicecampioanei României.

Comparație uluitoare pe care o face Mihai Stoica! Fotbalistul despre care managerul susține că e „Kevin de Bruyne de la FCSB”

Mihai Stoica susține că Kevin de Bruyne (30 de ani)  la Manchester City este precum Darius Olaru (24 de ani), unul dintre favoriții lui Gigi Becali, la FCSB.

„KdB la City e Olaru la noi! Hala Pep!”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.

Imediat după ce l-a comparat pe Kevin de Bruyne cu Darius Olaru, Mihai Stoica nu a ezitat să îl critice pe Riyad Mahrez pentru faptul că nu i-a pasat lui Phil Foden la o fază de atac a „cetățenilor”.Din cauza domnului Mahrez, care nu vrea să-l lase pe Foden cu poarta goală. Nu că n-ar fi Benzema fenomen…”, a mai scris Mihai Stoica pe Faceook.

Asta nu e tot! La golul de 3-1 marcat de Manchester City, managerul general al celor de la FCSB a mai postat un  mesaj pe Facebook. „Dorm 3 în pat”.

Karim Benzema a reușit „dubla”, dar Real Madrid a fost învinsă de Manchester City

Partida dintre Manchester City și Real Madrid s-a încheiat cu victoria echipei din Premier League, sco 4-3. Kevin de Bruyne a deschis scorul în minutul 2, iar Gabriel Jesus a majorat scorul după 9 minute. Karim Benzema a redus din diferență în minutul 33, dar Phil Foden a marcat și el în poarta spaniolilor. Vinicius a dus scorul la 3-2 în minutul 55, dar Bernardo Silva a făcut 4-2 pentru „cetățeni”. Karim Benzema, cel mai în formă jucător de la Real a făcut „dubla”, însă spaniolii au pierdut manșa tur a semifinalelor Ligii Campionilor.

• Meciul retur de pe Santiago Bernabeu dintre Real Madrid și Manchester City se joacă miercuri, 4 mai, ora 22.00, Live Video Online pe www.prosport.ro.

Publicat: 27 04. 2022, 10:27