Cod roșu la Barcelona: s-a accidentat și Valdes! Spania, învinsă în Africa de Sud

Meciurile internaționale sunt cu ghinion pentru granzii Spaniei. După ce Khedira s-a rupt vineri, în partida Italia – Germania, scor 2-2, și va lipsi tot restul sezonului, Barcelona ar putea fi privată o perioadă importantă de prezența lui Victor Valdes între buturi.

Goalkeeper-ul spaniol s-a accidentat, foarte grav, potrivit El Mundo Deportivo, în amicalul pierdut astăzi de „Furia Roja”, în Africa de Sud, scor 1-0.

Intrat în repriza secundă în locul lui Casillas, portarul catalan a fost lovit rău cu aproximativ un sfert de oră înainte de final și nu a mai putut continua. Până când Vicente del Bosque să opereze o nouă schimbare (Reina a avut parte de câteva minute de încălzire), buturile Spaniei au fost asigurate de fundașul Arbeloa.

Un prim diagnostic în privința accidentării lui Valdes va fi pus de doctori mâine, însă presa spaniolă este convinsă că accidentarea îl va scoate destul de mult timp din circuit.

Publicat: 19 11. 2013, 22:55
Actualizat: 20 11. 2013, 13:11