Ciprian Tătărușanu, evoluție oscilantă în cel mai nebun meci al etapei din Serie A. AC Milan a revenit senzațional în duelul cu Empoli. Cum s-a descurcat Răzvan Marin | VIDEO

October 1, 2022, Empoli, Italy: Empoli, Italy, Carlo Castellani stadium, October 01, 2022, Ciprian Tatarusanu (AC Milan) during Empoli FC vs AC Milan - italian soccer Serie A match.,Image: 727382519, License: Rights-managed, Restrictions: * Italy Rights Out *, Model Release: no

Ciprian Tătărușanu s-a întors în poarta lui AC Milan! Echipa sa a câștigat duelul cu Empoli, scor 3-1, după un final incredibil, în care românul a avut o parte din vină la singurul gol marcat de echipa lui Răzvan Marin.

Fostul portar al naționalei României s-a poziționat greșit la golul marcat din lovitură liberă de Bajrami, dar AC Milan a marcat de două ori în prelungiri și a pus mâna pe cele trei puncte.

Ciprian Tătărușanu n-a fost inclus în prealabil de milanezi pe lista de Champions League, dar după accidentarea la gambă suferită de Mike Maignan portarul român va avea șansa să apere și în Europa.

Ciprian Tătărușanu, meci de infarct în poarta lui AC Milan! Campioana, victorie mare cu Empoli

AC Milan a fost la un pas să piardă două puncte mari pe terenul lui Empoli! În cele din urmă, oaspeții s-au impus cu scorul de 3-1, într-un meci în care Răzvan Marin a jucat timp de o repriză.

Rebic a deschis scorul pentru campioana Italiei, partida se îndrepta spre o victorie cu 1-0 a oaspeților, însă finalul a fost unul cum rar se vede în fotbal.

Nu mai puțin de trei goluri s-au marcat în prelungiri. Revenit în poarta Milanului, Ciprian Tătărușanu a avut o parte din vină la golul lui Bajrami, din lovitură liberă, însă rivala lui Inter a reacționat în stil de mare echipă: Ballo-Toure a făcut imediat 2-1, iar Leao a stabilit scorul final în urma unui contraatac.

Inter – AS Roma 1-2. Jose Mourinho a dat lovitura la Milano

Tot sâmbătă, AS Roma a câștigat derby-ul de la Milano cu Inter, scor 2-1.

Dimarco a deschis scorul pentru gazde, însă Dybala și Smalling au întors rezultatul, iar trupa lui Jose Mourinho este la doar patru puncte de liderul Napoli.