Cifrele InStat ale „tricolorilor” lui Mirel Rădoi! Cine a fost cel mai bun jucător la meciul cu Germania + Răzvan Marin și Andrei Ivan au dezamăgit

Romania's Razvan Marin (L) and Germany's Joshua Kimmich fight for the ball in meciul de fotbal dintre Germania si Romania, contand pentru preliminariile Campionatului Mondial din 2022, desfasurat pe Stadionul Vorksparkstadion din Hamburg, vineri 8 octombrie 2021. © FOTO:SPORT PICTURES

România a pierdut cu Germania, scor 1-2, la Hamburg, în Grupa J din preliminariile Campionatului Mondial 2022, iar astăzi au fost publicate cifrele InStat ale „tricolorilor”.

Chiar dacă nu au reușit să se impună la Hamburg au existat „tricolori” care au impresionat la partida cu Germania din preliminariile CM 2022.

Ianis Hagi, marcatorul unui gol spectaculos la partida cu Germania de la Hamburg, a avut cele mai bune cifre. Chiar dacă a evoluat doar 60 de minute, fotbalistul lui Rangers a avut un index InStat de 322, conform Sport.ro. Al doilea cel mai bun „tricolor” a fost Adrian Rus (300), iar podiumul este completat de Andrei Burcă (287)

Iată cifrele InStat ale „tricolorilor” de la meciul Germania – România

De partea cealaltă, Andrei Ivan, Răzvan Marin și Florin Niță au avut cele mai mici cifre după partida cu Germania. Fotbalistul Universității Craiova a avut un index InStat de 219, mijlocașul lui Cagliari care l-a criticat pe Mirel Rădoi după remiza cu Macedonia de Nord, scor 0-0, a fost notat de InStat cu 219, iar goalkeeperul cu 214.