Ce vedetă de la Tottenham Londra l-a atacat pe managerul Antonio Conte pentru eliminarea în fața Milanului!

Brazil's Richarlison celebrates after scoring a goal during the World Cup group G soccer match between Brazil and Serbia, at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Thursday, Nov. 24, 2022. (AP Photo/Andre Penner)
Vezi galeria foto - 5 poze

Starul Richarlison a declarat că „acest sezon a fost de rahat”, după ce italianul Antonio Conte l-a lăsat pe bancă la returul din optimile Ligii Campionilor cu AC Milan, scor 0-0, care a consfințit eliminarea celor de la Tottenham Londra din cea mai prestigioasă competiție la nivel de club din lume.

Brazilianul Richarlison l-a atacat pe managerul său de la Tottenham Antonio Conte, după ce italianul i-a oferit doar 20 de minute pe teren la returul cu AC Milan

Campioana Italiei a trecut mai departe în sferturile Ligii Campionilor grație victoriei cu 1-0 din partida tur de pe San Siro.

Antonio Conte a revenit pe banca londonezilor la returul din optimile Ligii Campionilor cu rossonerii, după ce s-a refăcut în urma unei intervenții chirurgicale la vezica biliară.

Richarlison și-a expus public nemulțumirile într-un interviu pentru TNT Sports:

„Asta nu am înțeles eu, de ce am fost rezervă. Lucrurile mergeau bine, două victorii legate, cu West Ham și Chelsea. Brusc, am fost pus pe bancă, împotriva lui Wolverhampton am fost băgat în teren pentru cinci minute. Am întrebat «De ce?».

Ei nu mi-au spus nimic. Mi-au cerut ieri să dau un test la sala de forță și dacă eram îndeajuns de bun urma să fiu luat la meci. Dar la ora meciului, m-au lăsat din nou pe bancă. Să vedem ce va avea de spus Conte mâine. Acest sezon, scuzați-mi cuvântul, a fost de rahat”.

Richarlison a înscris doar două goluri în sezonul actual al Ligii Campionilor pentru Tottenham, în timp ce în Premier League nu are nicio reușită în dreptul său în nu mai puțin de 17 etape în care a evoluat până acum.

Starul brazilian a evoluat însă ca titular în doar 12 partide din cele 25 jucate în toate competițiile pentru echipa lui Antonio Conte.

Publicat: 09 03. 2023, 20:27