Ce scriu italienii după golul reușit de Dennis Man în Serie B. „A arătat că n-are ce căuta în liga a doua!” Nota primită de fotbalistul român

20 Agosto 2021 Frosinone, ItaliaSport CalcioFrosinone vs Parma - Campionato di Calcio Serie BKT 2021/2022 - Stadio Benito Stirpe Nella foto: Dennis Man del Parma Calcio e Francesco Zampano del Frosinone Calcio con Federico Gatti of Frosinone CalcioAugust 20, 2021 Frosinone, ItalySport SoccerFrosinone vs Parma - Italian Football Championship League BKT 2021/2022 - Benito Stirpe stadium.In the pic: Dennis Man of Parma Calcio and Francesco Zampano of Frosinone Calcio and Federico Gatti of Frosinone Calcio,Image: 628092554, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia
Vezi galeria foto - 1 poze

Dennis Man (22 de ani) a fost titular în meciul Frosinone – Parma, scor 2-2, iar internaționalul român a reușit să înscrie la primul meci din Serie B, sezonul 2021 – 2022..

Fotbalistul român a fost titular în partida jucată de Parma pe terenul celor de la Frosinone, în prima etapă din Serie B.

Dennis Man a înscris golul de 2-1 pentru Parma, în minutul 52, după un contaatac spectaculos al formației antrenate de Enzo Maresca (41 de ani), iar presa din Italia e la picioarele internaționalului român.

Ce scriu italienii după golul reușit de Dennis Man în Serie B

Jurnaliștii italieni de la „Forza Parma” și „Parma Live” au analizat jocul lui Dennis Man de la primul meci al său în Serie B și au ajuns la concluzia că internaționalul român „a arătat ca un jucător ce nu are ce căuta în liga a doua”.

„A fost lucid în fața porții și a marcat golul de 2-1. În prima repriză, a părut să joace mai mult rolul pasatorului și a făcut și faza defensivă. A jucat bine cât l-au ținut picioarele”, au scris cei de la Forza Parma.

„Man a fost nervos în prima repriză, dar în a doua a schimbat vitezele și a adus golul de 2-1 pe contraatac. În unele momente a arătat ca un jucător ce nu are ce căuta în liga a doua”, au notat și cei de la Parma Live, care i-au acordat românului nota 6,5 pentru prestația sa.

Dennis Man a stat pe teren 86 de minute la meciul de debut în Serie B

Dennis Man a fost titular la meciul Frosinone – Parma, scor 2-2, dar antrenorul a decis să îl scoată de pe teren în minutul 86 al partidei din Serie B. De partea cealaltă, Valentin Mihăilă nu s-a recuperat după accidentarea suferită în urmă cu câteva luni și nu a făcut parte din lot pentru primul meci din sezonul 2021 – 2022.

Publicat: 21 08. 2021, 09:42