ATENȚIE, imagini ȘOCANTE!** Rană deschisă provocată de o intrare CRIMINALĂ‚! Decizia de NEÎNȚELES a arbitrilor

Meciul dintre Noua Zeelandă și Noua Caledonie, contând pentru preliminariil e Cupei Mondiale din Brazilia, de anul viitor, a oferit un moment oribil, cu câteva minute înainte de final.

Atacantul gazdelor, Shane Smeltz a primit o lovitură în plină figură, crampoanele fundașului celor de la Noua Caledonie, provocându-i fotbalistului o rană adâncă. Incredibil, dar brigada de arbitri nu a dictat nici măcar fault într-un moment în care agresorul trebuia cu siguranță eliminat, iar echipa sa pedepsită cu un penalty, faza având loc în careul de 16 metri.

Golul lui TommY Smith a asigurat victoria neo-zeelandezilor, în minutul 94, cu 2-1.

Publicat: 22 03. 2013, 11:47
Actualizat: 22 03. 2013, 11:54