Al Pițihad! Parcurs senzațional: fostul selecționer, la al șaselea succes la rând la arabi, Sânmărtean și Szukala au urcat pe podium

Echipa Al Ittihad, antrenată de Victor Pițurcă, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), formația Al Raed, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului din Arabia Saudită.

Mijlocașul Lucian Sânmărtean a jucat tot meciul la Al Ittihad și a primit un cartonaș galben în minutul 90.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Mukhtar Fallatah, în minutele 5, 54 și 60, primul din penalti, în timp ce pentru oaspeți a înscris Hassan Tir, în minutul 76, din penalti.

În urma acestei victorii, Al Ittihad a urcat pe locul trei în clasament, cu 39 de puncte.