2012, anul lui 2 pauză, 1 final!** VIDEO Islanda, la un pas să provoace surpriza în „Hexagon”: a condus Franța cu 2-0

Pregătirile pentru EURO 2012 au intrat în linie dreaptă, iar naționalele participante dispută ultimele meciuri de pregătire înaintea turneului final din Polonia și Ucraina.

Astfel, Franța a întâlnit Islanda, într-un amical la Valenciennes, pe Stade du Hainaut, în fața a 24 de mii de fani.

Prima repriză s-a încheiat cu un rezultat surprinzător, 2-0 în favoarea oaspeților. Băieții lui Blanc s-au trezit însă în a doua parte a partidei și au reușit să întoarcă scorul și să salveze un meci care nu ar fi făcut deloc cinste „cocoșilor” înainte de EURO. Debuchy (52′), Ribery (84′) și Rami (87′) au semnat golurile învingătorilor. Pentru islandezi au marcat Bjarnason (27′) și Sigthorsson (34′).

Publicat: 28 05. 2012, 09:14
Actualizat: 28 05. 2012, 09:19