Înfrângere pentru Real Madrid în Cupa Regelui, dar elevii lui Solari merg în sferturi! Rezultatul din tur i-a ajutat

Real Madrid a pierdut duelul de pe terenul celor de la Leganes, scor 1-0 în cadrul Cupei Regelui, dar s-a calificat în sferturile competiției datorită rezultatului de pe „Santiago Bernabeu”, scor 3-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Martin Braithwaite (27 de ani), internaționalul danez împrumutat de formația din La Liga pentru un sezon, de la Middlesbrough. Acesta l-a învins pe Keylor Navas din interiorul careului.

VIDEO cu golul marcat de Braithwaite

Pentru madrileni urmează duelul din La Liga cu Sevilla, formație ce ocupă locul trei, cu 33 de puncte, la egalitate cu campioana Europei, situată pe locul trei cu un golaveraj inferior. În tur, andaluzii s-au impus la scor de neprezentare, 3-0.

Publicat: 17 01. 2019, 09:45
Actualizat: 17 01. 2019, 09:46